Jaki prezent dla mamy wybrać?

Wybór prezentu, zawsze stanowi wyzwanie, szczególnie jeśli chcemy pokazać obdarowywanej osobie, że nam na niej zależy. A na mamach powinno nam zawsze zależeć i powinniśmy okazywać im miłość. Świetnym podarunkiem, który możemy wręczyć naszej rodzicielce jest zawsze książka.

Czy książka to dobry prezent dla mamy?

Książka to bardzo dobry prezent dla mamy ze strony www.taniaksiazka.pl. Za tym wyborem przemawia przede wszystkim uniwersalność – ilość dostępnych książek na rynku pozwala wybrać coś dla każdej osoby, nawet nie lubiącej szczególnie czytać.

Jak wybrać książkę dla mamy?

Zależnie od zainteresowań i preferencji wybierzemy oczywiście coś innego. Rodzaje książek jakie możemy wręczyć, można podzielić na dwie główne grupy:

  • literatura piękna
  • książki tematyczne.

Literatura piękna obejmuje powieści, dramaty, poezję, itd. Oczywiście najprzystępniejsza będzie powieść. Żeby wybrać odpowiednią, warto przyjrzeć się matczynej biblioteczce i sprawdzić w jakiej literaturze mama gustuje. Nie wszyscy lubią jednak wgłębiać się w światy stworzone przez pisarzy. Wtedy możemy zdecydować się na książkę tematyczną, która traktuje o czymś, czym mama się interesuje – może szczególnie lubi ogrodnictwo, gotowanie, historię, wycieczki górskie? Księgarnie pełne są publikacji w tej tematyce. Znajdzie się nawet coś, dla osób które zupełnie nie lubią czytać – takim rozwiązaniem mogą być pełne pięknych zdjęć albumy, w których ważniejsza jest treść wizualna.

Przykłady książek dla mamy

Jeśli mama uwielbia czytać prozę, dobierzmy książkę w odpowiednim gatunku. W świecie romansów, można postawić na klasykę – “Duma i uprzedzenie” Jane Austen. Kryminał ma się szczególnie dobrze w ostatnich czasach. Powstają kolejne powieści Jo Nesbø, Remigiusza Mroza, czy Katarzyny Bondy. Pamiętajmy też o, również klasycznych, dziełach o Sherlocku Holmesie, czy powieściach Agaty Christie. Z wielkiej historyki światowej, zdecydować się można na największe tytuły pisarzy jak Tołstoj, Dostojewski, Joyce, Hemingway, Dumas, Camus.

Wśród książek tematycznych jest naprawdę duża elastyczność. Przykładowo, fascynatka kulinariów, ucieszy się nie tylko ze zwykłego zbioru przepisów, ale i z książki o historii kuchni, a może poświęcone określonej diecie, jak “Rozkoszne. Wegetariańska uczta z polskimi smakami” Michała Korkosza. Zbiory księgarniane pełne są skategoryzowanych książek o różnej tematyce i z łatwością znajdziemy je w Internecie, czy sklepie stacjonarnym.